YURT İÇİ TURLAR - LAVANTA - SALDA PAMUKKALE TURLARI - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet
Sakaryatur FİYAT : 489 TL     Tur Tarihi : 25 06 2021   

LAVANTA – SALDA – PAMUKKALE TURLARI

OTOBÜS İLE ULAŞIM

1 GECE KONAKLAMALI / 2 GÜN

TARİHLER VE FİYATLAR :

 • 24-26 TEMMUZ 2020: 489

 

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

 • 21:00 - BAKIRKÖY ÖMÜR PLAZA (DOĞATAŞ MOBİLYA ÖNÜ)
 • 21:20 – MECİDİYEKÖY DOĞATAŞ MOBİLYA ÖNÜ
 • 22:00 – KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ
 • 22:15 - KARTAL KÖPRÜSÜ
 • 22:30 - ÇAYIROVA MCDONALD’S
 • 23:00 - İZMİT HALK EVİ DURAĞI (ASYA OTEL KARŞISI)
 • 23:45 - SAKARYA KENT MEYDANI

 

1.GÜN : ISPARTA – KUYUCAK – LAVANTA TARLALARI – SALDA GÖLÜ

Belirtilen saatte belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Isparta’ ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Lavanta Tarlaları. Bir grup kadının inadı ve çabasının eseri olan lavanta tarlaları Isparta’nın Keçiborlu İlçesi 250 nüfuslu Kuyucak köyü yerli yabancı birçok misafire ev sahipliği yapıyor. Köyün kazandığı popülariteden ötürü köy halkını çiftçiliğin yanı sıra turizme yönlendirmiş. Binlerce dönümlük lavanta tarlaları arasında dolaşırken Mor çiçekleri ile inanılmaz güzel fotoğraf kareleri sunan bu güzel tarlalarda doyasıya gezip fotoğraflar çekiyoruz. Köy meydanında kurulan stantları, yemekler, lavantalı ürünleri satışlarını göreceksiniz. Lavantadan üretilen organik ürünleri alma fırsatı yakalıyoruz. Kerpiç, taş ve ahşap yapılardan oluşan geleneksel Kuyucak evleri arasında yapacağımız gezimiz ardından Günün yarısını bu muhteşem köyde geçirmiş olup sonra süt beyazı kumsalına sahip Türkiye’nin Maldivleri olarak adlandırılan Salda Gölü’ne gidiyoruz. İçerisindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip Türkiye’nin en derin tatlı su gölü olan Salda da serbest zaman vererek, Belirlenen saatte otelimize doğru yola çıkılıyor. Konaklama ve akşam yemeği otel de.

 

2.GÜN : HİERAPOLİS ANTİK KENTİ – PAMUKKALE TRAVERTENLERİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Pamukkale'ye varıyoruz. Dünyada benzeri sadece İtalya'da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim Travertenler’de çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen Sütunlu Havuz'u geziyoruz. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani Cin Deliği’ni görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu'nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis Tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Bu keyifli gezimizin ardından Pamukkale’ye kısa mesafede bulunan tekstil mağzasına gidiyoruz. Burada serbest zamanımızda alışverişlerimizi yapıyoruz. Buradaki alışveriş sonrası, dönüş yoluna geçiyoruz. Bir başka PELERİN TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • TURİZM ARAÇLARI İLE ULAŞIM
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • 1 GECE KONAKLAMA
 • 1 AKŞAM YEMEĞİ (AÇIK BÜFE VEYA SET MENÜ)
 • 1 SABAH KAHVALTISI (AÇIK BÜFE)
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • PELERİN TUR GÜVENCESİ

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 

 • İLK SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • TÜM EKSTRA KİŞİSEL HARCAMALAR
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • YEMEKLERDE İÇECEKLER

 

-Single oda farkı ; Tek katılan katılımcılar bir başka katılımcı ile oda birleştirilmesi yapılmaz. Single oda farkı 70 ' dir.

 

Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Nevşehir, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: REHBERİMİZ UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE , HAVA VE YOL KOŞULLARINA BAĞLI OLARAK PROGRAM EKSİKSİZ GERÇEKLEŞME ŞARTIYLA TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLİR.

 

Rota: İzmit- Isparta Koyucak Köyü (586 km), 1 Gün Toplanan Mesafe (216 km), 2 Gün Toplanan Köyü (25 km), Pamukkale –İzmit (521 km)

Toplam: 1348 km

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından PELERİN TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) PELERİN TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. PELERİN TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan PELERİN TUR sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden PELERİN TUR sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, PELERİN TUR’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PELERİN TUR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. PELERİN TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda “PELERİN TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 11 Ocak 2019 |  3810 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN