YURT İÇİ TURLAR - EGE TURU (Salda Gölü-Pamukkale-Çeşme-Alaçatı-Cunda Adası) - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 04 01 2021   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

Araç Hareket Saatleri;

21.00 İncili Doğtaş Mobilya

22:00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,

22:30 - Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü),

23:00 - Çayırova Mc Donalds Durağı,

23:15 - Darıca Acente Önü,

23:30 - Gebze Center Önü,

00:00 - Körfez Belediyesi Durağı,

00:15 - İzmit Halk Evi Durağı,

01.00 Sakarya Kent Meydanı

BOL YÜZMELİ SALDA - PAMUKKALE - ÇEŞME - ALAÇATI - CUNDA TURU

 1. Gün : Salda Gölü – Pamukkale

Akşam saatlerinde İstanbul – Gebze – İzmit-Sakarya istikametinden keyifli konaklamalı turumuz için yola çıkıyoruz, Yolculuğumuz esnasında molalarımızı vererek sabahın ilk ışıklarında varış noktamız sabah kahvaltımızı alacağımız tesiste mola veriyoruz.  Ülkemizin en temiz gölleri arasında 1. Sırada olan Salda Gölü inci beyazı kumsalı ve turkuaz renkli suyu ile bizleri karşılıyor. “Türkiye’nin Maldivleri” olarak da bilinen Salda gölü için tamda yerinde bir yakıştırma. Burada serbest zaman veriliyor. Dileyen misafirlerimiz içerisinde bol miktarda magnezyum ihtiva eden küçük taşlar bulunan, biraz ilerledikten sonra cildinize ve saçlarınıza iyi gelen yer yer killi yapıda olan çamurlaşma olmasından çamur banyosu yapabilir; dileyen misafirlerimiz güneşli bu havada derin manzarası olan sahil şeridinde yürüyebilirler. Beyaz taşları, turkuaz suyu ve güneş üçlüsü muhteşem manzarası ile herkesi hayran bırakacak güçtedir.

Göl gezimizin ardından rotamızı Pamukkale’ye çeviriyoruz. Pamukkale’de Tarihi Hierapolis Antik Kenti (Nekropol, Domitian Kapısı, Sütunlu Cadde, Karbondioksit Havuzu, Cin Deliği, Tiyatro, Antik havuz ve müzeler) gezdikten sonra termal suların içindeki kirecin çökeltisiyle oluşan Pamukkale Travertenlerinin beyazlığında üzerinde çıplak ayaklarımızla geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz Travertenlerin muhteşem manzarasını kuşbakışı izleyebileceği Yamaç Paraşütü (Ekstra) yapabilirler. Ardından Pamukkale merkezinde Tekstil Atölyelerinde alış veriş ve yemek için (ekstra) serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize gitmek için araçtaki yerlerimizi alıyoruz.

https://www.northpoint.com.tr/

 1. Gün : Çeşme-Alaçatı

Sabah Otelde alacağımız kahvaltı sonrası İzmir ilinin en güzel ilçelerinden biri olan, mavi bayraklı plajları, bembeyaz kumsalları olan Çeşme’ye hareket ediyoruz Panaromik turumuz sonrasında Çeşme’de serbest zaman veriyoruz. Sonrasında rengarenk taş evleri ve hayat dolu sokaklarıyla kendi küçük ünü büyük Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz, burada rehberimizin anlatımları sonrasında alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz Alaçatı sokaklarında fotoğraf çekebilir dileyen misafirlerimiz kahvelerini yudumlayabilir. Rehberimizin belirleyeceği toplandıktan sonra İzmir’e bağlı en ünlü plajlarından olan Ilıca’ya hareket ediyoruz. Burada yüzmek isteyen misafirlerimiz için mola veriyoruz. Molamızın ardından İzmir ' de bulunan otelimize geçiyoruz.

http://kayaprestige.com.tr/tr

 1. Gün : Şeytan Sofrası - Cunda Adası

Hotelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından önce Şeytan Sofrasını ziyaret ediyoruz. Demir bir kafes içinde de şeytana ait olduğu söylenen ayak izi gerçekten görülmeye değer. Çam ormanları ile kaplı Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasından manzarayı seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Ayvalık evlerini görüp, sahilden panoramik olarak görüntü alıyoruz. .. Daha sonra Cunda Adası’na giderken Aşıklar Yolu ve ülkemizin ilk boğaz köprüsü olan Cunda’yı anakaraya bağlayan Cunda Köprüsünü görüyoruz.  Cunda Adası, Cennet Tepesi, Çınarlı Camisi (eski Aghia Yorgi Kilisesi), Taksiyarhis Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Cunda adasında vereciğimiz serbest zamanın ardından bitmesini hiç istemeyeceğiniz turumuzun sonuna gelerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız kalkış noktalarına bırakıyoruz. Bir başka Pelerin Tur organizasyonunda görüşmek üzere birikmiş güzel hatıralarla sizlere veda ediyoruz.

 

Travertenlere ve Hierapolis Antik Kenti'ne Müze Kart ile giriş yapılmaktadır.  16 yaş altı, 65 yaş üstü ve öğretmenlere ücretsiz. Yetişkinler yıllık 60 TL, Öğrencilere yıllık 35 TL olarak bakanlık tarafından ücretlendirilmiştir.

5 yaş altı çocuk kabul edilmez. 6-11 yaş arası 650 TL - 12 yaş ve üzeri tam ücretlendirilir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Turizm Araçlarıyla Gidiş-Dönüş Ulaşım

 • 2 Gece Yarım Pansiyon Otel Konaklama

 • 2 Sabah Kahvaltısı (Açık Büfe)

 • 2 Akşam Yemeği ( Açık Büfe veya Set Menü)

 • Seyahat Sağlık Sigortası

 • Rehberlik Hizmeti

 • Hijyen Kiti

 • Araç İçi İkramlar

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İLK SABAH KAHVALTISI

ÖĞLE YEMEKLERİ

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRŞLERİ

TEKNE TURLARI 

KİŞİSEL HARCAMALAR

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından PELERİN TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) PELERİN TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. PELERİN TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan PELERİN TUR sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden PELERİN TUR sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, PELERİN TUR’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PELERİN TUR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. PELERİN TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda “PELERİN TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 03 Temmuz 2020 |  1078 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN