YURT İÇİ TURLAR - KARADENİZ‘DEN DOĞU ANADOLU‘YA - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 04 01 2021   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

KARADENİZ’DEN DOĞU ANADOLU’YA

6 GECE KONAKLAMALI / 7 GÜN

OTOBÜS İLE ULAŞIM

 

Samsun - Ordu - Trabzon-Rize Artvin-Batum-Ardahan-Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas

 

TARİHLER VE FİYATLAR :

 

 

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri :

 • 19:30 - BAKIRKÖY ÖMÜR PLAZA (DOĞATAŞ MOBİLYA ÖNÜ)
 • 21:00 - KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ
 • 21:15 - KARTAL KÖPRÜSÜ
 • 21:30 - ÇAYIROVA MCDONALD’S
 • 22:00 - İZMİT HALK EVİ DURAĞI (ASYA OTEL KARŞISI)
 • 23:00 - SAKARYA KENT MEYDANI

1.GÜN

Gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde Samsun’a varmış olacağız. Samsun’da alacağımız kahvaltının ardından (ekstra) Bandırma Gemi Müzesine doğru yol alacağız. Vapur içerisinde görevli rehberlerden tarihçeyi dinleyip verilen serbest zamanda fotoğraflar çekip bu muhteşem turun ilk anılarını biriktirdikten sonra aracımıza geçiyoruz. Rotamız Ordu Boztepe olacak. Öğlen saatlerinde Boztepe’ye varmış olacağız. Dileyen misafirlerimiz Teleferik ile tepeye çıkabilir(ekstra) öğlen yemeklerini yiyebilir. Verilen serbest zamanın ardından araçta buluşup Trabzon Atatürk Köşkü’ne doğru yöneleceğiz. Köşkün muhteşem güzelliğinde bol bol fotoğraflar çekildikten sonra otelimize yerleşmeye gideceğiz. Akşam yemeği otelde.

2. GÜN

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından bizi ihtişamı ve güzelliğiyle büyüleyecek, tarihiyle tüylerimizi diken diken edecek Sümela Manastırına gideceğiz. Sümela Manastırında verilen serbest zamanın ardından rotamız Ayasofya Müzesi olacak. Öğlen yemeği için verilecek serbest zamanın ardından günün yorgunluğunu atmak için bin bir çeşit kuşa, ağaca ev sahipliği yapan Uzungöl’e doğru yol alacağız. Bu muhteşem doğa harikası tabiat parkı göl kenarında yürüyüş yapabilir, manzaranın tadına çıkarmak için yüksek bakacaklara çıkıp bol bol fotoğraf çekebilir siniz. Uzungöl’de verilen serbest zamanın ardından Rize Çamlıhemşin’deki otelimize doğru yönelmiş olacağız. Akşam yemeği süre yetersizliğinden dolayı dışarıda ekstra alınacak.

3. Gün

Otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltının ardından transfer araçlarımıza(ekstra) binerek bizi doğası ile büyüleyecek Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi’ne gideceğiz. Rize’nin debisi en yüksek 15 m yükseklikten akan bu şelale gerçekten görülmeye değer. Verilecek fotoğraf molasının ardında Selçuklu döneminde karakol olarak kullanılan Zilkale’ye doğru gideceğiz. Burada verilen serbest zaman içerisinde surlarda manzaraya karşı fotoğraf çekinebilir, kafeteryada enfes fırın sütlaç tadabilir siniz. Daha sonra transfer araçlarımız bizi Çamlıhemşin’e bırakacak ve aracımızla doğa harikası Ayder Yaylasına çıkacağız. (öğlen yemeği ekstra) Bizleri büyüleyici güzelliği ile Gelin Tülü Şelalesi karşılıyor olacak. Verilecek serbest zamanın ardından otelimize doğru yol alacağız. Akşam yemeği otelde.

4. Gün

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından otobüsümüz Sarp sınır kapısına doğru hareket edecek. Gümrük işlemlerinin ardından Gürcistan’a ayak basmış olacağız. Batum transfer aracımız bizleri hazır vaziyette bekliyor olacak. Rehberimizin anlatımları ile birlikte Batum şehrini gezmeye başlıyoruz. Şehir gezisi tamamlandıktan sonra Gürcistan yöresel yemeklerini tadacağımız işletmecisi Türk olan Batum’un en gözde restaurantlarından birisi New Ship Restaurant’ da yemek molası vereceğiz. Yemeğimizin ardından yavaş yavaş Batum Şehrine veda ediyoruz. Gümrük işlemlerini hallettikten sonra aracımıza binip muhteşem yol manzaraları eşliğinde Ardahan’a doğru yol almış olacağız. Yol güzergahı üzerinde bulunan Şavşat’ın doğasının güzelliğini gördüğünüzde otobüsü elbette durduracağız ve o muhteşem doğaya doyacaksınız. Ardahan’a vardığımızda akşam yemeği için mola vereceğiz(ekstra) ve ardından otelimize yerleşeceğiz.

5. GÜN

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından rengarenk çiçeklerle dolmuş taşmış çayırlar arasından Çıldır Gölü’ne varmış olacağız. Çıldır Gölü’nde verilecek serbest zamanın ardından rotamız tarihi ve mimarisi ile hayran kalacağımız Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabelerine doğru yol alacağız. Ani harabelerinde tarihe doyacaksınız. Ardından Kars şehir merkezine doğru yol alacağız ve Kars Kalesi, Kümbet Camii, Taş Köprü, Eski Rus Kilisesi, Oniki Havarileri’ninde içinde bulunduğu Kars şehir merkezini gezeceğiz. Kars şehir merkezi mimarisi sizi çok şaşırtacak. Alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Sarıkamış Şehitliğine doğru yola çıkacağız. Şehitliği ziyaret ettikten sonra Horasan’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

 

6. GÜN

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Erzurum’a doğru yola çıkacağız. Erzurum Kalesi, Atatürk evi, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Erzurum Evleri, Ulu Camii, Taşhan’ın da içinde bulunduğu etkileyici turumuzun ardından meşhur Erzurum cağ kebabını tatmak için mola vereceğiz (ekstra). Erzurum maceramızı bitirdikten sonra panoramik olarak Erzincan’ı da görüp Sivas’taki son gecemizi geçireceğimiz otelimize doğru yol alacağız. (akşam yemeği ekstra olarak yol güzergahı üzeri bir tesiste alınacak) Otelimize vardıktan sonra ertesi gün Sivas şehir turu için güzelce dinleniyoruz.

7. GÜN

Otelde yapacağımız kahvaltının ardından Buruciye Medresesi, Çifte Minareli Ulu Camii, Atatürk Kongre Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasya’ya vardıktan sonra Yeşil Irmak kenarlarına kurulmuş Amasya Şehri son durağımız olacak ve güzelliği bizi hayran bırakacak. Verilen serbest zamanın ardından dönüş yoluna çıkıyor ve muhteşem bir turu geride bırakmanın hüznü, başka bir turda görüşeceğimizin sevinci ile heybemize unutulmayacak anılar doldurup eve dönüyoruz.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • TURİZM ARAÇLARI İLE ULAŞIM
 • 6 GECE KONAKLAMA
 • 6 SABAH KAHVALTISI (AÇIK BÜFE) OTELİMİZDE
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ (AÇIK BÜFE VEYA SET MENÜ) OTELİMİZDE
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • PELERİNTUR GÜVENCESİ
 • KARADENİZ GECESİ

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE İÇECEKLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • ZİLKALE, ŞENYUVA, PALOVİT TURU (45 TL)
 • BOZTEPE TELEFERİK ÜCRETİ
 • BATUM TURU TRANSFERİ (50 TL) (İSTEĞE ÖZEL)
 • BATUM’A GEÇİŞ İÇİN YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 TL)

 

GÜRCİSATAN’A GEÇİŞ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT:
Batum’a Pasaportla geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Çipli Yeni nüfus Kartları ile geçiş yapabilmektedir. Eski Nüfus Cüzdanları ile geçiş yapılamamaktadır. Ayrıca Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Eski Kimlik Kartı bulunan katılımcılarımıza Nüfus Müdürlüğüne başvurarak Yeni Çipli Kimlik Kartlarını bir an önce almalarını tavsiye ediyoruz. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Baba Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFFAKATNAME almaları gerekmektedir. Ayrıca yeni çıkan yasaya göre Batum geçişlerinde bebeklerin dahil olmak üzere 18 yas altı çocukların da nüfus cüzdanlarında fotoğraf olması gerekiyor. Aksi halde geçişine izin verilmiyor. Sürekli ilaç kullanan konuklarımız gezi süresince kendilerine yetecek kadar kutuda olmamak ve mümkünse reçetesinde yanlarında bulundurmalarıyla kontrollerden kolayca geçmeyi sağlamaktadır.
****Gürcistan sınır geçişinde Eski Kimliklerdeki yaşanacak problemlerden Pelerin Tur sorumlu değildir.

 

 

 

TC KİMLİK NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ

ÖNEMLİ NOT: Hava şartlarına ve rehberimizin görüşlerine bağlı olarak program eskiksiz gerçekleşmek şartı ile tur programı ve saatleri değişebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından PELERİN TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) PELERİN TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. PELERİN TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan PELERİN TUR sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden PELERİN TUR sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, PELERİN TUR’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PELERİN TUR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. PELERİN TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda “PELERİN TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 02 Mart 2020 |  696 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN