YURT İÇİ TURLAR - GÜNEYDOĞU ANADOLU TURLARI - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet
Sakaryatur FİYAT : 1399 TL     Tur Tarihi : 15 10 2020   

RÜYA GİBİ GAP TURU

4 GECE KONAKLAMALI / 5 GÜN

OTOBÜS İLE ULAŞIM

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

 • 19:00 - BAKIRKÖY ÖMÜR PLAZA (DOĞATAŞ MOBİLYA ÖNÜ)
 • 20:30 - KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ
 • 20:45 - KARTAL KÖPRÜSÜ
 • 21:00 - ÇAYIROVA MCDONALD’S
 • 21:45 - İZMİT HALK EVİ DURAĞI (ASYA OTEL KARŞISI)
 • 22:30 - SAKARYA KENT MEYDANI

 

15-20 Eylül / 28 Eylül - 3 Ekim / 12-17 Ekim / 19-24 Ekim 

 

1.Gün : GAZİANTEP

 

Belirtilen saatte belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Gaziantep ' e hareket ediyoruz. Gaziantep ‘e varış. Gaziantep, Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kahramanca mücadelesi ve kazanmış olduğu İstiklal Madalyası ve muhteşem lezzetli mutfağıyla, birbirinden güzel “butik” tarihi ve turistik eserleri, fıstığı, baklavası, katmeri ve kebaplarıyla sizi baştan çıkarmaya çoktan hazırlandı! Güneydoğunun en gelişmiş ve modern şehrini gezmeye başlıyoruz. Antep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaikleri Müzesi ile başlayacağız. Zeugma Mozaik Müzesinde Büyük İskender Tarafından kurulan Zeugma Antik Kentinin Önemli Eserleri bulunmaktadır. Rehberimizin anlatımlarıyla yapacağımız gezimizin ardından Gaziantep’in geleneksel mimarisinin kısmen de olsa korunduğu, en eski mahallelerinden biri olan, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesine gidiyoruz. Eski taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezdikten sonraki durağımız 14 Şehitler Anıtını, Dokurcum Meydanında bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çektikten sonra öğle yemeğimiz için Restoranımıza gidiyoruz. (EXTRA). Antep’in yöresel, harika lezzetlerini tattıktan sonra tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp, Emine Göğüş Mutfak Müzesini ziyaret ediyoruz. Antep’te Baklava Tadımlarımızı ve alışverişlerimizi de yaptıktan sonra ilk günümüzün yorgunluğunu atmak için otelimize gidiyoruz. Konaklama Otelimizde.

 

2.Gün : HALFETİ - ADIYAMAN VE NEMRUT DAĞI

 

Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısının ardından, ilk durağımız Halfeti Kayıp Kent. Halfeti’de tekne turu yapıyoruz. ( Tur ücretine dahildir.) Halfeti gezisi sonrası Adıyaman' a hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrasın da Nemrut‘a hareket zamanı.Transfer araçlarımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Nemrut Turu Ekstra Ücretlidir. İsteyen misafirlerimiz katılabilirler. Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere köprüsü oluyor. Yaklaşık 1900 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Kommagene Kralları’nın yazlık başkent olarak kullandıkları Arsemia kenti’ni görüp Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras, Herakles – Artagnes, Kommagene – Fortuna tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra güneşin batımını izliyoruz. Gün batımı sonrası Siverek'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.Gün : DİYARBAKIR - MİDYAT

 

Güzel Bir Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak gezimize devam ediyoruz. Rotamızda Diyarbakır var. Öncelikle yolumuzun üzerinde Atatürk Barajı‘nı göreceğiz. Baraj üzerinde bulunan Nissibi Köprüsü‘nden geçtikten sonra Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Mardin kapı semtinde surların üzerine çıkarak muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Diyarbakır’da son durağımız On Gözlü Köprü oluyor. Diyarbakır gezimizden sonra Batman‘a uzanıyoruz. Batmanda Öğle yemeği molası vereceğiz. Yemekten sonra Rotamızı Hasakeyf‘e çeviriyoruz. Yaklaşık 1,5 Saatlik bir yolculuktan sonra Batık Şehir Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizden sonra Midyat‘a geçiyoruz. Öncelikle Sıla dizisinin çekildiği Midyat Konukevi‘ni geziyoruz. Burada günümüzde Midyat Konuk Evi olarak bilinen eski bir Süryani yapısı olan konağı gezdikten sonra Gümüşçüler çarşısında bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari gümüş işçiliği örneklerini görüp alışverişlerimizi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde.

 

4.Gün : MARDİN - GÖBEKLİTEPE – HARRAN

 

Otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Dara Antik Kenti, Mardin Nusaybin’e bağlı bir köy, ama köyün içinde İzmir’deki Efes antik kenti kadar paha biçilemez Mezopotamya kültürüne ait kadim bir kent bulunuyor. Şehrin batısında bulunan Nekropol ise şehrin adeta kalbi olarak kabul ediliyor. Üç farklı dinin ortak noktada buluştuğu devasa bir Nekropol’e sahip olmasından dolayı özellikle gezilmesi gereken bir kent Dara Antik Kenti. Şimdi hep birlikte bu muhteşem ve kadim Mezopotamya kentini birlikte gezelim, ne derseniz? Mardin turumuz başlıyor. Öncelikle Muhteşem Mimarisi ile Deyrulzafaran Manastırı bizleri bekliyor. Ortaçağdan Kalma bir manastır olan Deyrulzafaran’a hayran kalacaksınız. Manastır Gezimizden sonra Mardin’in Taş evli Sokaklarında bir yürüyüş yapıyoruz. Rehberimizin alışveriş ve fotoğraf için vereceği serbest zamanın ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık on iki yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin ilk bilinen tapınağı olan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Göbeklitepe’den sonra Harran gezimizi de gerçekleştirerek konaklama için Şanlıurfa’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

5.Gün : ŞANLIURFA

Urfa’da Güzel Bir Sabah kahvaltısı sonrası gezimize devam ediyoruz. Öncelikle ilk durağımız Urfa’nın Meşhur Balıklı gölü ve ardından Urfa Kalesi. Rızvaniye Camii ve alışveriş için gerekli serbest zamandan sonra turumuz tamamlanarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir başka PELERİN TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle hoşça kalın.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Halfeti Tekne Turu***
 • Turizm Araçları ile Ulaşım
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Pelerin Tur Güvencesi
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Adıyaman Nemrut Dağı Minibüs İle Aktarma

 

* Single oda farkı ; Tek katılan katılımcılar bir başka katılımcı ile oda birleştirilmesi yapılmaz. Single oda farkı 200 ' dir.

* 2-5 Yaş = 500 TL / 7-11 Yaş = 950 TL

Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara, Nevşehir, Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: REHBERİMİZ UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE , HAVA VE YOL KOŞULLARINA BAĞLI OLARAK TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLİR.

 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından PELERİN TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) PELERİN TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. PELERİN TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan PELERİN TUR sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden PELERİN TUR sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, PELERİN TUR’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PELERİN TUR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. PELERİN TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda “PELERİN TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 17 Eylül 2018 |  3677 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN