YURT DIŞI TURLAR - MOZART ÜLKESİ AVUSTURYA ALPLERİ TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet
Sakaryatur FİYAT : 389 EURO     Tur Tarihi : 13 11 2020   

MOZART ÜLKESİ AVUSTURYA ALPLERİ TURU

4 GECE KONAKLAMI

OTOBÜS İLE ULAŞIM

 

*EXTRA TURLAR DAHİL*

 

TARİHLER VE FİYATLAR :

 • 13-18 EKİM 2020 : 389€

 

Hareket Noktaları ve Saatleri:

 • 18:30 - Sakarya Kent Meydanı
 • 19:30 - İzmit Halk Evi Durağı
 • 20:00 - Çayırova Mc Donald’s Önü
 • 20:15 - Kartal Köprüsü Altı
 • 20:30 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 20:00 - Mecidiyeköy
 • 21:15 - İncirli Ömür Plaza

17 Nisan Cuma günü İstanbul-Sırbistan-Budapeşte

Belirtilen buluşma noktalarında Pelerin Tur Seyahat Danışmanları ile buluştuktan sonra Kapıkule gümrük işlemlerinin ardından, Sırbistan otobanı üzerinden yapacağımız gece yolcuğu ile sabah yine otobandaki bir tesiste vereceğimiz sabah kahvaltısı sonrası Budapeşte’ye varış. (İstanbul-Budapeşte: 1.326 Km)

18 Nisan Cumartesi Budapeşte

Öğlen saat 12:00 Sularında başlayacağımız Budapeşte şehir turunda: Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü’nü gördükten sonra otelimize transfer, yerleşme ve serbest zaman. Uzun bir yolculuğun ardından misafirlerimiz için dinlenme ve ardından arzu eden misafirlerimiz için ekstra Çigan Gecesi turuna katılma imkanı. Geceleme Budapeşte otelimizde.

19 Nisan Pazar günü Budapeşte – Bratislava - Viyana

Budapeşte’de kahvaltımızın ardından yola çıkarak Slovakya’nın başkenti Bratislava’da küçük bir mola…Tuna nehrinin etrafına kurulu küçük ve tatlı bir şehir olan Bratislava’nın eski şehir bölgesine yapacağımız yürüyüş ile birlikte Old Town Hall, St. Martin Katedrali, Primate Sarayı, Cumhurbaşkanlığı sarayı, Blue Church, UFO Köprüsü ve Bratislava kalesini keşfedeceğiz. Öğle yemeği Bratislava eski şehir merkezinde olacaktır. Misafirlerimiz için serbest zaman. Bratislava gezimizin ardından Avusturya–Macaristan imparatorluğuna yıllarca başkentlik etmiş, klasik batı müziğinin kurucu şehirlerinden biri sayılan, müzik ve sanatın efsanevi başkenti Viyana’dayız. Viyana Operası, Hofburg Sarayı, Stephandom, Opera Binası, Rathaus, Graben, Mozart Evi, Naschmarkt, Spanish Riding School, St. Peter Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Otelimize yerleştikten hemen sonra Viyana’yı kendi başına yeniden keşfetmek sokaklarında kaybolmak isteyenler ve dinlenmek isteyenler için serbest zaman. Geceleme Viyana otelimizde. (Budapeşte-Viyana: 243 Km)

20 Nisan Pazartesi günü Alplere Yolculuk-Traunsee-Gmünden-Mondsee-Salzburg

Viyana’daki kahvaltımız sonrası Alplere yolculuğumuz başlıyor. İlk olarak Traunsee gölünde Gmünden’e ardından da Mondsee gölüne uğrayarak Mozart’ın en güzel bestesi, Mozart’ın anavatanı Salzburg’a geliyoruz.Öğle yemeği Mondesee’de olacaktır. Misafirlerimiz için serbest zaman. Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali, Mirabell Bahçeleri, Kleinermarkt, Hellbrunn Sarayı & İngiliz Bahçeleri , Getriedegasse ve Mozart’ın doğduğu ev başlıca göreceğimiz yerler arasında. Salzburg’da otelimize yerleştikten sonra, dinlenmek ve tek başına vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman. Geceleme Salzburg Otelimizde. (Viyana-Salzburg: 295 Km)

21 Nisan Salı günü Salzburg - Hallstatt

Sabah Salzburg’da yapacağımız kahvaltının ardından Alp dağlarının dünyaca ünlü en güzel köyü sayılan masalın gerçeğe dönüştü Hallstatt’a olan yolculuğumuz başlıyor. Alp dağlarının en güzel yerlerinden birinde yer alan Hallstatt ’ta vereceğimiz serbest zaman ile köyü dilediğinizce keşfedebileceksiniz. İsteyen misafirlerimiz Hallstatt gölünde gemi turuna katılabilir; dileyenler misafirlerimiz de Hallstatt’ın hemen üzerinde yer alan tuz madenlerine çıkıp, Hallstatt köyüne ve Alplere kuş bakışı bakabilirler.Öğle yemeği Hallstatt ‘ta olacaktır. Misafirlerimiz kendilerine ayrılan sürede öğle yemeğini yiyebilirler. Hallstatt gölü keşfimiz sonrası konaklama için Viyana’ya geri dönüyoruz. Serbest zaman ile misafirlerimiz Viyana’nın tadını çıkarabilir. Akşam dileyen misafirlerimiz 1516 veya Figlmüller’de (rezervasyon şart) akşam yemeğinde dünyaca ünlü şnitzeli yedikten sonra, Avrupa’nın ilk lunaparklarından ve eğlence merkezlerinden biri olan Prater adası üzerinde yer alan Praterstern turuna katılabilir Avrupa’daki en eksi dönme dolaplardan biri olan ve Viyana’nın simgesi haline gelmiş bu eserden Viyana’ya yukarıdan bakabilirler. (Salzburg-Hallstatt: 80 Km)

22 Nisan Çarşamba günü Viyana-İstanbul (1.559 Km)

Kahvaltının ardından Avrupa tarihin en önemli ve görkemli saraylarından biri kabul edilen Schönnbruun Sarayı’nı keşfetmek üzere otelden yola çıkıyoruz. Dileyen misafirler Schönnbrunn sarayını gezebilir (20 euro) ; dünya üzerindeki en eski hayvanat bahçelerinden biri olan Schönnbrunn Zoo da güzel vakit geçirebilirler ; Gloriette’ye çıkıp Viyana’ya farklı bir noktadan bakıp kahvelerini yudumlayabilir. Schönnbrunn sarayı ziyaretimizin ardından öğle yemeğini yiyerek Türkiye’ye dönmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği Sırbistan’da otobanında yer alan bir tesiste olacaktır. 23 Nisan Perşembe günü sabah saatlerinde İstanbul’a varış ile bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • TURİZM ARAÇLARI İLE ULAŞIM
 • TÜM TRANSFERLER
 • 4 GECE KONAKLAMA
 • 4 SABAH KAHVALTISI
 • PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK
 • YEREL REHBERLİK
 • LUNCH BOX
 • TÜM OTOBAN CHECK-POİNT OTOPARK ÜCRETLERİ
 • KAPI ÜCRETLERİ
 • ŞEHİR VERGİLERİ
 • GÜMRÜK VERGİLERİ
 • SEYAHAT SİGORTASI
 • PELERİN TUR GÜVENCESİ

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50₺)
 • SHENGEN VİZESİ (140€)
 • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ

 

ÖNEMLİ NOT: Hava şartlarına ve rehberimizin görüşlerine bağlı olarak program eskiksiz gerçekleşmek şartı ile tur programı ve saatleri değişebilir.

 

Bu sitede yer alan yazı ve program tamamen Pelerin Tur'a ait olup bireysel kullanım dışında izin
alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması
ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Ürünün tüm hakları saklıdır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanununca yasal işlem uygulanacaktır.

 

 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından PELERİN TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) PELERİN TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. PELERİN TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan PELERİN TUR sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden PELERİN TUR sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, PELERİN TUR’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PELERİN TUR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. PELERİN TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda “PELERİN TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 16 Aralık 2019 |  791 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN