YURT DIŞI TURLAR - BALTIK BAŞKENTLERİ TURU PRİNCESS ANASTASİA GEMİSİ İLE - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet
Sakaryatur 15 07 2020   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

BALTIK BAŞKENTLERİ TURU

PRİNCESS ANASTASİA GEMİSİ İLE

4 ÜLKE – 4 ŞEHİR

6 GECE / 7 GÜN

 

TARİHLER VE FİYATLAR:

 • 15-21 TEMMUZ 2020 : 6000

 

STOCKHOLM – HELSİNKİ – PETERSBURG -TALLİN

 

 

1.GÜN İSTANBUL HAVALİMANI - STOCKHOLM

İstanbul Havalimanı Pelerin Tur seyahat danışmanları ile buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra sabah 08.00 uçağı ile Stockholm’ a hareket. Yerel saat 10.35 Stockholm’e varış .Stockholm her biri oldukça özel atmosfere sahip 14 farklı adadan oluşmaktadır. Dileyen misafirlerimiz bugün rehberimizin organize edeceği ekstra Şehir Turu ve Vasa Müzesi Ziyareti turuna katılabilirler. Panoramik turumuz süresince; şehri fotoğraflayabileceğiniz bir manzara noktası olan Fjallgatan, dar sokakları ve şirin evleriyle eski şehir Gamla Stan, Büyük kilise, Ulusal Müze, Grand Hotel, Royal Theatre göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca Djurgarden adası üzerinde 1628 de denize çıkarılmasıyla batması bir olan savaş gemisi Vasanın 333 yıl sonra denizin altından kurtarılıp restore edildiği ve sergilendiği Vasa müzesini ziyaret edeceğiz. Stockholmun bu en önemli müzesini ziyaret ettikten sonra Nobel ödül törenlerinin de yapıldığı Şehir Belediye sarayını dışarıdan göreceğiz. İlginç sürprizlerle dolu eski şehir Gamla Stan da otobüsten inip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bunlara ek olarak yaya alışveriş caddeleri, geniş modern binaları ile şehir merkezini görme fırsatınız da olacak. Burada öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman verilmektedir. Arzu edenler serbest zaman sonrası Kraliyet sarayını görebilirler. Serbest zaman sonrası 17.30’ da gemiye transfer.

2.GÜN HELSİNKİ – GEMİ

Sabah 11.30 Helsinki limanına varış Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak şehir turuna katılabilirler. En önemli caddesi olan Mannerheiminitie Caddesi’ne doğru yol alabilirsiniz. Burası kentin merkezi olarak kabul edilir ve oldukça işlek bir caddedir. Burada ünlü mimar Eliel Saarinen’in en iyi yapıtı olan ve 1919 yılında inşa edilen Merkez Tren İstasyonu, 48 metre yüksekliğindeki saat kulesiyle görülmeye değer. Ayrıca istasyon, gezen insanları izlemek için harika bir yer. Yakınlardaki restoranlar pahalıya eğilimi olsa da kaliteleri yüksektir. Şehir postanesinin yanında, Fince tarihinin belki de en önemli kişisi Mareşal Mannerheim’in atlı heykeli bulunur. Hemen arkasında çağdaş sanatın şaşırtıcı müzesi Kiasma var. Mannerheimintie boyunca yürüdüğünüzde başlıca kültürel mekânlar, parlamento binası, çok sayıda mağaza ve şehrin en iyi restoranlarından bazıları sizi geçmişe götürür. Cadde, ayrıca tüm otobüs ve tramvaylarıyla şehrin içinde herhangi bir yere veya başka yerlere de ulaşmanıza imkân sunar. Bugün gemimiz 19.00 da hareket edecektir.

3.GÜN ST.PETERSBURG-OTEL

Sabah saat 09.00’da St. Petersburg limanına varış.Sabah gemimizin yanaşmasıyla birlikte sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte St.Petersburg da ki otelimize transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından şehri keşfetmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra St.Petersburg Şehir & Hermitaj Müzesi turuna katılabilirler. Eski Çarlık başkenti ve günümüzde Rusyanın en önemli iki şehrinden biri olan St.Petersburg oldukça kısa geçmişine rağmen sarayları, köprüleri, meydanları ve müzeleriyle Avrupanın en güzel şehirlerinden biri olarak hızlı bir şekilde gelişmiştir.Şehrin hikayesi bir anlamda kurucusu Büyük “Deli” Petronun Rusyayı dönüştürmek için verdiği mücadelenin hikayesidir. Bugünkü turumuzda geçmişte Rusya Çarlığı aristokrasinin inşa ettiği sarayların önünden geçerken; Ishak Katedrali, Deniz Fenerleri ve Borsa Binası, Kutsal Kan Kilisesi, Rusyanın en uzun ana caddelerinden olup adeta şehrin kalbinin de attığı Nevski Caddesi rotamızın üzerindeki duraklarımız arasında olacak. Daha sonrasında bir dönem Çarlık ailesine kışlık saray olarak hizmet vermiş olan ve birbirine bitişik 5 değişik binada 3 milyondan fazla paha biçilemez eserin sergilendiği HERMİTAJ Müzesi rehberimiz eşliğinde en önemli eserlerin önünden geçerek ziyaret ediyoruz. Tur sonrası serbest zaman alıyoruz. Geceleme St.Petersburg daki otelimizde.

4.GÜN ST.PETERSBURG-OTEL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği ekstra Peterhof Saray ve Bahçeleri & Petersburg Nehir Kanal Turuna katılabilirler. Çar Petronun Fransa ziyareti ertesinde Parisin dışında yeralan Versay Sarayından esinlenerek inşa ettirdiği barok yazlık Peterhof Sarayı ve bahçelerini gezeceğimiz bugünkü turumuz hatırlarınızda güzel bir yer edinecek. Saray ve Bahçe gezimizin ertesinde Petersburg şehrine dönerek şehrin nehri Neva ve şehrin çeşitli su kanalları üzerinde yapacağımız keyifli bir tekne gezisi ile günümüzü tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5.GÜN ST.PETERSBURG - GEMİ

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından bizleri bekleyen özel aracımız ile birlikte St.Petersburg limanına transfer. Gemiye giriş işlemlerimizin ardından odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz akşam 19.00 da limandan ayrılacak. Gemi kalkış saatine kadar arzu eden misafirlerimiz şehri keşfetmeye devam edebilirler. Geceleme gemide.

6. Gün TALLİNN-GEMİ

Gemimiz sabah 12.30 da Estonya nın başkenti Talinn e varacak. Avrupanın en atmosferik şehri, derneklerinin ve yüksek kiliselerinin mimari zenginlikleri ile bilinen Tallinn'e hoşgeldiniz. Bugün ekstra olarak düzenlenecek turumuzda limandan ayrılıp Otobüsle 1.Petronun yaptırdığı Tallinn'in dışındaki Kadrioga sarayı & parkına gideceğiz. Burada Cumhurbaşkanlığı konutu ve 1.Petronun eşi için yaptırdığı sarayı dışarıdan görme fırsatı bulacaksınız. Daha sonra Estonyanın bağımsızlığında önemli bir yeri olan Müzik festivalinin olduğu arena ziyaret edilecektir. Yol üzerinde,Estonyanın ünlü heykeli Russalka(denizkızı) abidesi de görüldükten sonra Tallinn şehrinin merkezindeki Katedral tepesinden (Toompea) aşağı yürüyerek yapacağımız tur esnasında Estonya parlamentosu, Uzun Herman kulesi, Alexander Nevsky katedrali, Dome kilisesi ve mükemmel fotoğraf çekme fırsatları sunan panoramik platform;duvar ve kuleleri ile eski şehir,Belediye Binası ve meydanı görülecek yerlerden bazıları. Sanatçı atölyelerinin bulunduğu St.Catherine pasajından da geçerek Tallinin ana alışveriş caddesi Viru ya varıyoruz. El sanatları dükkanlarının da bulunduğu bu bölgede alışveriş ve serbest zaman sonrası gemiye dönüyoruz. Gemimiz limandan saat 18.30 da ayrılacaktır.

7.GÜN STOCKHOLM – SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI

Gemimiz Sabah 09.30 da limana yanaşacak. Gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra bizi bekleyen özel aracımız ile birlikte şehir merkezine transfer ve alışveriş için serbest zaman, ardından havalimanına geçiş yerel saat 16.15 ile İstanbul’ a hareket ediyor ve 20.45’ te Sabiha Gökçen havalimanında oluyoruz.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus ile Sabiha Gökçen – Stockholm arası Gidiş Dönüş Uçak biletleri
 • 3*Princess Anastasia gemisinde 4 gece 5 gün oda + kahvaltı konaklama
 • Havalimanı - Liman - Havalimanı arası transferler
 • Stockholm şehirde serbest zaman (son gün yapılmaktadır)
 • Havaalanı ve liman vergileri
 • St.Petersburg'da 2 gece 4*merkezi otelde oda + kahvaltı konaklama
 • St.Petersburg'da 72 saat geçerli geçici Rusya vize bedeli
 • Her gün ve gece için düzenlenen eğlence, animasyon ve şovlar
 • Zorunlu seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Liman-Otel-liman arası transfer

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :

 • Gemide alınacak öğle ve akşam yemekleri ile tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Gemi tarafından düzenlenen ekstra turlar.
 • Gemi personel servis ücreti ( Kişibaşı toplam 30 € olup rezervasyon esnasında alınmaktadır)
 • Fiyatlara dahil olarak belirtilen servislerin dışında kalan her türlü servis, harcama ve hizmetler (kurutemizleme, doktor, telefon, internet, St Petersburg şehir vergisi, vs)
 • Çok Girişli Schengen vizesi 120 €. Yeşil pasaport sahiplerine vize gerekmemektedir.
 • Yurtdışı çıkış fonu 50 TL

   

 

 

Bu tur için Çok Girişli Shengen vizesi gerekmektedir.

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ NOT : Kayıt esnasında pasaport detaylarının alınması zorunludur. (pass no, doğum yeri, pass veriliş tarihi, geçerlilik tarihi, pass veriliş yeri. Aksi taktirde gemi maalesef konfirme vermemektedir)

EKSTRA TURLAR:

*Petersburg Şehir Turu (30 Euro)

*Işıklar Altında beyaz geceler Tekne turu(25 euro)

*Talin Şehir Turu(25 Euro)

*Stockholm Şehir Turu(20 euro)

*Helsinki Şehir Turu (20 euro)

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

GENEL BİLGİLENDİRME (LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ!)

Misafirler, iptal ve değişiklik taleplerini, yurtiçi turlarda hareket tarihinden 30 gün öncesinden, yurt dışı turlar da 30 gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür aksi takdirde tur kullanılmış sayılacaktır! Bayram ve Resmi tatil dönemi, yılbaşı turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlarda da 30 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal ve değişiklik talepleri kabul edilmeyip tur kullanılmış sayılacaktır. Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar. Konaklamalı turlar da hareket tarihinden önce 3 gün, günübirlik turlar da ise 2-1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur. Acente Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında, konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs) ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir. Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar. Yurtdışı gezilerinde en az 1 yıl geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir. Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından PELERİN TUR kesinlikle sorumlu değildir.

Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. (Konsolosluk Tarafından) PELERİN TUR konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşmasından Pelerin Tur sorumlu değildir. PELERİN TUR, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Kayıt esnasında, pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak Bileti iptal veya değişikliklerinin no-show bedeli misafirlere yansıtılır. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan PELERİN TUR sorumlu tutulamaz.Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden PELERİN TUR sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20Kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilen ülkelerdeki iç hat uçuşlarında bu ağırlık 15Kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/ fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup, PELERİN TUR’un sorumluluğunda değildir. Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler gerçekleştirilebilir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6-24 kişinin katılımı olduğu takdirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından PELERİN TUR sorumlu tutulamaz. Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. PELERİN TUR, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / yeya ilave acılan kapanan ek yataktır. (Her Otel İçin Geçerli Değildir) Seyahatiniz süresince kullandığınız taşıtlar ve konakladığınız otelleri terk ederken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınızdan emin olunuz Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakat namelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur. İptal ve değişiklik durumunda “PELERİN TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. 02 Aralık 2019 |  644 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN