YURT İÇİ TURLAR - VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE VAN - DOĞUBEYAZIT TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 12 11 2019   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

VAN GÖLÜ EKSPRESİ İLE VAN - DOĞUBEYAZIT TURU

4 GECE 5 GÜN (1 GECE TREN - 3 GECE OTEL KONAKLAMASI)

TREN & UÇAK BİLETİ DAHİL

1.Gün (12 Kasım )

Buluşma ve Hareket

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah saat 10:00' da Ankara tren garında buluşma. Van Gölü Ekspresi'nin yataklı veya kuşetli vagondaki kompartımanlarına yerleşme. Dileyen misafirlerimiz trenin restoran kısmından faydalanabilirler. Yaklaşık 26 saat sürecek yolculuğumuz 10:55’ te başlayacak. Güzel doğa görüntüleri eşliğinde Anadolu içlerinde yol alacaksınız.

2.Gün (13 Kasım )

Van Gölü Ekspresi mail Tatvan

Geceleyin yatağımızda uyuyarak, gündüz vakti vagonumuzda yiyip içip harika Anadolu manzaralarının ve muhabbetin tadını çıkartarak deneyimlediğimiz Van Gölü Ekspresi yolculuğumuz sonrası saat 12.00-13.00 civarında Tatvan Gar’a varıyoruz. Salaş bir büryancıda vereceğimiz öğle yemeği molasında  (tur ücretine dahil ) tadabilirler.Sonrasında Tatvan’da göreceğimiz yerler; Nemrut KalderasıKrater Gölleri ve El Aman Kervansarayı. Akşam yemeğini tarihi handa yöresel müzik eşliğinde alıyoruz. ( Tur ücretine dahil )

Hotel: Tatvan Mostar Hotel v.b

3. Gün : (14 Kasım)

Tatvan broken heart Ahlat broken heart Bitlis broken heart Akdamar Adası broken heart Gevaş broken heart Vanbroken heartVan Kalesi broken heartVan Kedi Evi

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Özbekistan'ın Buhara ve Afganistan'ın Belh kentleri ile birlikte "Kubbet-ül İslam" olarak adlandırılan dünyadaki 3 beldeden biri olan Ahlat’a hareket ediyoruz (42 km). Ahlat turumuzda Orhun Abideleri'nden sonra Türk İslam coğrafyası için en önemli eserlerden olan, üzerlerindeki kabartma ve oyma işlemelerle 8 bin 200 mezar taşını içeren Selçuklu KabristanıAbdurrahman Gazi TürbesiSelçukluİlhanlıKarakoyunlu ve Akkoyonlu Dönemleri'ne ait Ahlat Kümbetleriİskender Paşa CamisiEmir Bayındır Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Buradan Bitlis Merkez’e geçiyoruz (60 km). Bitlis turumuzda Bitlis Kalesi (kapalı olduğu için dışarıdan), İslahiye MedresesiŞerefiye CamisiEyyüb El Ensari Hz.’nin kardeşi Feyzullah Ensari Hz. TürbesiBitlis Ulu CamisiBitlis Seyir Terası'ndan Beş Minare. Öğle yemeği molası için Bitlis’in en meşhur büryancısına geçiyoruz (öğle yemeği tur ücretine dahil değil). Bitlis’in meşhur ballarından almak isteyenler için kısa bir serbest zamandan sonra Van’ın Gevaş ilçesine hareket ediyoruz (128 km). Gevaş’tan Akdamar Adası’na tekneyle geçiyor, Van Gölü’nün en büyük ikinci adasını ve Akdamar Kilisesi’ni geziyoruz,gezdikten sonra Van merkeze geri dönüyoruz. Van Kalesi ve Van kedi evini gördükten sonra otelimize dönüş.

Hotel : Van Suite Hotel v.b

4.Gün: (15 Kasım)

Muradiye broken heart Doğubeyazıt broken heart

Muradiye ilçesinde Bendimahi Çayı üzerinde bulunan ve sahip olduğu doğal güzelliklerle her mevsim ziyaretçilere görsel şölen sunan Muradiye Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Şelaleyi gördükten sonra Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine doğru yolumuza devam ediyoruz. Doğubeyazıt’ta Ağrı Dağı eteklerine kurulmuş İshakpaşa Sarayı’nı ve Ahmed-i Hânî Türbesi’ni ziyaret edip öğle yemeği için serbest zaman verdikten sonra otelimize dönüyoruz.

Hotel : Van Suite Hotel v.b

5. Gün : (16 Kasım)

Sabah kahvaltısının ardından 12.55 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına dönüşe geçiyoruz.

 

Tur Ücretine Dahil Hizmetler ;

- Gidiş Tren Bileti(Ankara Gar Başlangıç

- Dönüş Sabiha Gökçen Uçak Bileti

-1 gece tren 3 Gece hotel de konaklama 

-3 Sabah kahvaltısı

-1 öğle yemeği (yöresel büryan )

- 1 Akşam yemeği

*Klimalı lüks araçla Van, Bitlis ve Ağrı’da tur boyunca yapılacak tüm transferler Rotamızda otobüsün giremediği pek çok yer olması sebebi ile Tatvan’da minibüs tipi, diğer günlerde yarım otobüs tipi araçlar ile seyahat edilecektir.).

Otoyol ve otopark ücretleri

- Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Tur Ücretine  Dahil Olmayan Hizmetler ;

- İk Sabah Kahvaltısı

-Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan kapalı içecekler

-Yolda alınan yiyecek ve içecekler

-Otel ekstraları (oda servisleri, telefon vb.), bahşiş

-Kişisel harcamalar

-Akdamar Adası Tekne Aktarma Ücreti

- Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Ankara tren garına hareket yeri ve saatleri katılımcı listesine göre belirlenecektir. Ekstra ücret olacaktır.

Önemli: Tren biletlerinde önceden rezervasyon seçeneği olmadığından biletler satışa çıktığında satın alınacak olup 2 kişilik yataklıları tercih eden kişi sayısı satın alınabilenden fazla olursa başvuru sırasına göre tahsis edilecektir. 4 kişilik vagonlarda 4 kişilik aile olunmadığı sürece "sadece tren yolculuğu sırasında" bayanlar ayrı erkekler ayrı konaklanacaktır.

*** Tren Yolculuğun da Yanınıza Alın
– Keyifli vakit geçirmek için iskambil kartı vb. gibi oyunlar, kitap vs…
– Telefon, bilgisayar gibi elektronik aletleri daha kolay şarj etmek için çoklu uzatma kablosu,
– Islak-kuru mendil, tuvalet kağıdı.
– Mutlaka tüm yiyecek içeceğiniz. Termosta çay ya da sıcak su dahil.
– Gece olunca kompartmanın içindeki ışıklar çok loş ışık veriyor. Biraz daha aydınlatma ihtiyacı duyabilirsiniz.

 

Van Gölü Ekspresi Hangi Şehirlerden Geçer?

Van Gölü Ekspresi rotası Ankara, Kayseri, Sivas, Malatya, Elazığ ve Tatvan duraklarını kapsıyor. Yol üzerinde ayrıca Kırıkkale ve Muş şehir merkezlerini ve ilçelerini de göreceksiniz. Şehir merkezleri olmasa da; Yozgat ve Bingöl’e ait çeşitli ilçeler de rotaya dahil olmayı başarıyor. Bu bakımdan Van Gölü Ekspresi ile yola çıkmak bir çeşit Anadolu turnesine katılmak gibi. Bol bol bozkır manzarası izlemeye hazır olun. Özellikle Elazığ’ı geçtikten sonra iklim ve coğrafya tamamen değişecek; Bingöl’ün Genç ilçesi ise aklınızı başınızdan alacak. Havanın ne zaman karardığını ve aydınlandığını seyahat tarihinize göre mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Buna göre, hangi ilçelerde en güzel manzaraları yakalayacağınızı yaklaşık olarak tahmin edebilirsiniz. Gidiş yolunda Doğu Anadolu Bölgesi’nin hatırı sayılır bir bölümü karanlığa kalacağı için, yanınızda gece çekimi iyi olan profesyonel bir fotoğraf makinesi bulundurmayı düşünün. Yine garlara ne zaman yaklaşacağınızı bilmek, tren içinde yemek siparişi vermenizi bile sağlayabilir.

 

 

BİLGİLENDİRMELER

  • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
  • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
  • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
  • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
  • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala iade etme hakkına sahiptir. Sonrasında yapılan iptallerde gezi ücreti PELERİN TUR tarafından iade edilmemektedir..

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz. Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır 09 Eylül 2019 |  1337 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN