YURT İÇİ TURLAR - KARADENİZ TURLARI - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 09 10 2019   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

KARADENİZ TURU (3 GECE 4 GÜN)

Tarihler:

26-30 Haziran : 750

17-21 Temmuz: 800 ₺

24-28 TEMMUZ : 800 ₺

14-18 Ağustos BAYRAM TURU: 900 ₺ 

28 AĞUSTOS - 1 EYLÜL:800

18-22 Eylül: 750 ₺

9-13 EKİM: 750 ₺

24-29 EKİM:750 ₺

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri
21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
21:20 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:25 Kartal Köprüsü Altı 
22:45 Çayırova McDonald's Önü
23:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı
23:45 Sakarya Kent Meydanı

1. GÜN: SAMSUN - ORDU (BOZTEPE) - GİRESUN - ATATÜRK KÖŞKÜ

Pelerin Tur araçlarıyla 8 saatlik bir yolculuk sonrasında ilk durağımız 19 bayraklı, 18 kader arkadaşı ve Milli Mücadelenin başlama vasıtası Bandırma Vapuru’nu geziyoruz. Sonrasında Karadeniz’in seyir tepesi Ordu Boztepe’ye teleferikle çıkıp çay ve kahve molasının ardından Giresun Tirebolu çay fabrikasında dalından bardaklarımıza kadar gelen süreci yerinde öğrenip ikram edilen çayların tadına bakıp alışveriş için verilen serbest zamanın ardından Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. İlk günün yorgunluğunu atmak için Trabzon'da konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN: TAM GÜN BATUM 

Sabah kahvaltısından sonra rotamız Batum Sarp Sınır kapısından geçtikten sonra Çoruh Nehri'nin Karadeniz’e dökülen yerine konumlandırılmış Batum’a girişi gerçekleştiriyoruz. Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabası olan Gonio’ya gidiyoruz. Burada, Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş Gonio Köprüsü'nün altından Çoruh Nehri'nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Avrupa Meydanı'nda göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli'ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı'na gidiyoruz. Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından öğlen yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Yemeğin sonrasında, Tiyatro Meydanı'nda altın renkli Poseidon Heykeli'ni görüp, fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binası'nı ve Meryem Ana Katedrali'ni ziyaret ediyor, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen yer ve saatte buluşarak Batum’dan ayrılıyoruz. Sarp Sınır kapısından çıkış yapıp  konaklama için otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

3 GÜN: RİZE(ÇAMLIHEMŞİN - AYDER YAYLASI - ZİL KALE - PALOVİT ŞELALESİ)

Bol oksijen gününe merhaba diyip yaylalara çıkıyoruz. İlk durağımız Ayder Yaylası deniz seviyesinden 1350 m. yükseklikte yer alan Ayder Yaylası Ladin ve Kayın ormanlarıyla kaplıdır. 1987 yılında turizm bölgesi ilan edilmiştir. Yaylada verilen serbest zamandan sonra fırtına deresinde öğlen yemeğimizi almak için yola çıkıyoruz (ekstra), misafirlerimiz burada rafting ve zipline yapabilir (ekstra). Transfer araçlarımız geldikten sonra Kaçkar Dağları'nın büyülü doğasının içimize çekerek Palovit Şelalesi’ne doğru gidiyoruz. Molamızdan sonra deniz seviyesinden 720 m. yukarıda olan Zil Kale'ye gidiyoruz. 3. günün programını burda tamamlayıp konaklayacağımız otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

4. GÜN: UZUNGÖL 

Karadeniz'in simgesi haline gelen Uzungöl'e geçmek için kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Verilen serbest zamandan sonra bez fabrikası ve bıçak alışverişleri için uğrak yerlerimizden sonra dönüş yoluna girmek için hareket ediyoruz. Yaklaşık 10 saatlik yolculuk sonrası misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıp bir sonraki Pelerin Tur ve organizsonlarda buluşma temennisinde bulunuyoruz. Hoşçakalın.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • 3 Gece Otel Konaklaması 
 • 3 Akşam Yemeği                       
 • 3 Sabah kahvaltısı     
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar     
 • Rehberlik Hizmetleri 
 • Seyahat Sigortası                                               
 • Pelerin Tur Güvencesi
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri 
 • Seyahat Danışmanlığı

 

      TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğlen Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Karadeniz Gecesi ​​​​​​
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı (50 ₺)
 • Zilkale - Palovit Şelalesi Transferi (40 ₺)
 • Batum Transfer Ücreti (40 ₺)

Single oda farkı ; Tek katılan katılımcılar bir başka katılımcı ile oda birleştirilmesi yapılmaz. Single oda farkı 150 ₺' dir.

 2-5,99 Yaş = 630 TL / 7-11,99 Yaş = 790 TL

 

Rota: İstanbul- Sakarya- Samsun (805 km) ,1 Gün  mesafe (334 km)  Atatürk köşkü- Sarp Sınır Kapısı (174 km) 2 gün Batumda mesafe (50 km)  Sarp Sınır Kapısı-Fırtına Deresi (85 km) 3 gün mesafe Ayder Yaylası- Zil Kale-Otel (60km),  Fırtına Deresi –Uzungöl(152 km),  Uzungöl- Sakarya (1.020 km),

Toplam Mesafe: 2780 km

 

BATUM'A GİRİŞ UYARISI
Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir. Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir. 
6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir. Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Pelerin Tur sorumlu tutulamaz.

 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala iade etme hakkına sahiptir. Sonrasında yapılan iptallerde gezi ücreti PELERİN TUR tarafından iade edilmemektedir..

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz. Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır 17 Ocak 2019 |  4495 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN