YURT İÇİ TURLAR - KARADENİZ TURLARI - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet FİYAT : 800 TL     Tur Tarihi : 08 04 2020   

KARADENİZ TURLARI

3 GECE KONAKLAMALI / 4 GÜN

OTOBÜS İLE ULAŞIM

 

TARİHLER VE FİYATLAR :

8-12 Nisan /15-19 Nisan 800 TL

22-26 Mayıs(R.Bayramı) 1000TL

17-21 Haziran 950 TL

24-28 Haziran 1000 TL

8-12 Temmuz/15-19 Temmuz 1000 TL

12-16 Ağustos / 26-30 Ağustos 1000 TL

2-6 Eylül/ 9-13 Eylül 1000 TL

 

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri :

 • 19:30 - BAKIRKÖY ÖMÜR PLAZA (DOĞATAŞ MOBİLYA ÖNÜ)
 • 21:00 - KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ
 • 21:15 - KARTAL KÖPRÜSÜ
 • 21:30 - ÇAYIROVA MCDONALD’S
 • 22:00 - İZMİT HALK EVİ DURAĞI (ASYA OTEL KARŞISI)
 • 23:00 - SAKARYA KENT MEYDANI

 

1.Gün : Samsun - Ordu – Boztepe – Giresun – Trabzon – Sümela Manastırı

 

Belirtilen saatte belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Samsun’a hareket ediyoruz. Burada ilk olarak Cumhuriyetimizin ilk adımları atılırken, Mustafa Kemal ATATÜRK 'ü ve 18 kader arkadaşını Samsun'a getiren, Milli Mücadelenin başlamasına vasıta olarak önemli bir görev yapan "Bandırma Vapuru' nu" geziyoruz. Sonrasında sabah kahvaltısı için anlaşmalı tesisimize gidip sabah kahvaltısı yapıyoruz.(Ekstra). Kahvaltımızın ardından Ordu’ya hareket. Teleferik ile tüm şehri ayaklarınızın altına alan Karadeniz'in en güzel seyir tepesi Boztepe'ye çıkıyoruz. Tepe Restoran’da çay, kahve içebilir muhteşem manzara karşında Karadeniz yöresine özel Mıhlama tadımı yapabilirsiniz. Panoramik Ordu şehir manzarasında harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Rehberimizin vereceği serbest zamanın ardından teleferik ile tekrar inip Giresun Kalesini Panoramik seyredip Trabzon’a Sümela Manastırına hareket ediyoruz. Manastır ziyarete tam olarak açık olmadığı için dileyen misafirlerimiz burada hizmet veren Transfer araçlarla Panoramik noktaya geçip, Manastırı Panoramik olarak görebiliyorlar. Seyir terasında Rehberimiz eşliğinde Sümela Manastırının tarihini dinledikten sonra Altındere Milli Parkı‘nda Vakit geçireceğiz. Ardından Trabzon merkeze geçiyoruz. İlk günümüzün yorgunluğunu atmak için otelimize gidiyoruz. Konaklama Otelimizde.

TRABZON ARSEN OTEL VB.****

 

2.Gün : Batum

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa'nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias'ın Mezarının da bulunduğu Roma Döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros) Kalesi'ni görüyoruz. Sonrasında Orta Cami'den başlayarak sırasıyla Meryem Ana Katedral, Piazza Meydanı, AVRUPA meydanı, Media Heykeli, Alfabe Kulesi ile Ali ve Nino Heykelini gezerek buradaki programımızı bitiriyoruz. Sonrasında Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp Rize Çamlıhemşin'de Akşam yemeği ve konaklayacağımız otele doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Otelimizde.

 

PUĞARİ OTEL ÇAMLIHEMŞİN VB. ****

 

 

3.Gün : Rize - Ayder Yaylası - Fırtına Deresi – Çamlıhemşin – Çat Vadisi - Şenyuva Köyü - Zilkale - Palovit Şelalesi

 

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından otelimizin önünde bekleyen minibüslerimiz ile Tarihi İpek Yolu güzergâhının en önemli ara kollarından Çat Vadisi’ ne giriyor ve “Sevdaluk” dizisinin de çekildiği, bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünü de bünyesinde barındıran eski ismi Çinçiva bugünse Şenyuva olan köyde mola veriyoruz. Sevdaluk dizisinin çekildiği evin önünde ve taş köprüde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’yi ziyarete gidiyoruz. Kale içerisinde 100m’ lik uçurumdan Çat Vadisi, Tatar Dağı ve Sico Tepesi’ ne bakma imkânı yakalıyor ve Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Zilkale’ deki manzaramızı taçlandırmak adına Çat Vadisi’ nin derinliklerine ilerliyor ve ülkemizin en yaşlı porsuk ağaçlarını da bünyesinde barındıran sık orman örtüsü yolculuğumuzda gürül gürül akan akarsu kenarında yapacağımız yolculuk sonunda, bölgenin en geniş ağızlı şelalesi Palovit’ e varıyoruz. Şelalenin oluşturduğu derin çukurda muhteşem fotoğraflar alıyor ve Çamlıhemşin’ e öğle yemeğine dönüyoruz. Öğle yemeği molamızda Zıpline yapabilir ve Rafting yapabilirsiniz. Öğle yemeği molamızın ardından istikamet Ayder Yaylası. 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylası’ na gitmek üzere yola çıkıyoruz. Aşağı ve Yukarı Ambarlığı, Şenlik Düzünü aracımızdan görerek Kalegon Düzü’ nde Gelin Tülü Şelalesi’ ni fotoğraflamak ve muhteşem havayı solumak için aracımızdan iniyoruz. Ayder Yaylasında yaklaşık 3 saat serbest zamanımız olacak. Vereceğimiz serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıp yörenin meşhur kaplıcasından faydalanabilirsiniz, salıncağa binebilirsiniz, horon etkinliklerine katılabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Çamlıhemşin’de bulunan otelimize geri dönüş yapıyoruz. Konaklama otelimizde.

(Şenyuva, Zilkale, Palovit turu 45 tl’dir.)-(Öğle yemeği- Zipline-Rafting Ekstra)

 

 

PUĞARİ OTEL ÇAMLIHEMŞİN VB. ****

 

 

4.Gün : Trabzon – Uzungöl – Atatürk Köşkü – Ayasofya – Çay Fabrikası – Gümüş Atölyesi – Bıçakçı

 

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e doğru yola çıkıyoruz. Uzungöl'de (Serbest Zaman) yürüyüş ve bisiklet turu yapabilirsiniz. Ardından Uzungöl'ü zirveden yani Demir Kapıdan görmek isteyenler için Ekstra Demir Kapı turu düzenliyoruz (20 TL). Uzungöl’ün büyülü manzarasına karşı çay içip, harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Uzungöl gezimizin ardından Trabzon merkeze doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde çay fabrikasında mola veriyoruz. . Çay fabrikamıza giderek Çay'ın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktadan yapabilir ve horon eğlencesine katılabilirsiniz. Trabzon Merkeze geçerek 13. YY'da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572'de camiye çevrilmiş ,1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Kommenos Devleti'nin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Daha sonrasında yine Trabzon'da yer alan 20. yy Şaheseri olan Atatürk Köşkü bizleri karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930'da iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalmış, vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk'ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek. Gümüş atölyesi ve bıçak mağazasına uğrayıp alışverişlerimizi tamamladıktan sonra geri dönüşe geçiyoruz. Bir başka PELERİN TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle hoşçakalın.

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • LÜX ARAÇLAR İLE ULAŞIM
 • 3 GECE KONAKLAMA
 • 3 SABAH KAHVALTISI (AÇIK BÜFE) OTELİMİZDE
 • 3 AKŞAM YEMEĞİ (AÇIK BÜFE VEYA SET MENÜ) OTELİMİZDE
 • REHBERLİK HİZMETİ
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
 • PELERİNTUR GÜVENCESİ

 

 

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • İLK SABAH KAHVALTISI
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • YEMEKLERDE İÇECEKLER
 • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
 • TÜM KİŞİSEL HARCAMALAR
 • ZİLKALE, ŞENYUVA, PALOVİT TURU (45 TL)
 • BOZTEPE TELEFERİK ÜCRETİ
 • SÜMELA MANASTIRI TRANSFER MİNİBÜSLERİ
 • BATUM TURU TRANSFERİ (50 TL) (İSTEĞE ÖZEL)
 • BATUM’A GEÇİŞ İÇİN YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 TL)

 

 

 

 • Single oda farkı ; Tek katılan katılımcılar bir başka katılımcı ile oda birleştirilmesi yapılmaz. Single oda farkı 180 ' dir.
 • 2-5 Yaş = 400 TL / 7-11 Yaş = 650 TL

 

 

GÜRCİSATAN’A GEÇİŞ İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOT:
Batum’a Pasaportla geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan Çipli Yeni nüfus Kartları ile geçiş yapabilmektedir. Eski Nüfus Cüzdanları ile geçiş yapılamamaktadır. Ayrıca Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. Eski Kimlik Kartı bulunan katılımcılarımıza Nüfus Müdürlüğüne başvurarak Yeni Çipli Kimlik Kartlarını bir an önce almalarını tavsiye ediyoruz. Ailesi ile birlikte ( Anne ve Baba Aynı Anda ) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’ a geçişleri için NOTER den onaylı MUVAFFAKATNAME almaları gerekmektedir. Ayrıca yeni çıkan yasaya göre Batum geçişlerinde bebeklerin dahil olmak üzere 18 yas altı çocukların da nüfus cüzdanlarında fotoğraf olması gerekiyor. Aksi halde geçişine izin verilmiyor. Sürekli ilaç kullanan konuklarımız gezi süresince kendilerine yetecek kadar kutuda olmamak ve mümkünse reçetesinde yanlarında bulundurmalarıyla kontrollerden kolayca geçmeyi sağlamaktadır.
****Gürcistan sınır geçişinde Eski Kimliklerdeki yaşanacak problemlerden Pelerin Tur sorumlu değildir.

 

 

 

TC KİMLİK NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ

ÖNEMLİ NOT: REHBERİMİZ UYGUN GÖRDÜĞÜ TAKTİRDE, HAVA VE YOL KOŞULLARINA BAĞLI OLARAK TUR PROGRAMINDA DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLİR.

 

 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala iade etme hakkına sahiptir. Sonrasında yapılan iptallerde gezi ücreti PELERİN TUR tarafından iade edilmemektedir..

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz. Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır 17 Ocak 2019 |  5064 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN