YURT İÇİ TURLAR - GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 27 10 2019   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

RÜYA GİBİ GAP TURU (4 GECE 5 GÜN)

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

* 19:30 Bakırköy Ömür Plaza Karşısı ( Doğtaş Mobilya Önü )
* 21:00 Kadıköy Yenisalıpazarı Otoparkı
* 21:15 Kartal Yemek Center
* 21:30 Çayırova McDonald's
* 22:00 İzmit Halkevi Durağı ( Asya Otel Karşısı )
* 23.00 Sakarya Kent Meydanı
 
TUR TARİHLERİ ; 24-29 EYLÜL / 27 EKİM -1 KASIM

TUR PROGRAMI ;

1. Gün : GAZİANTEP

12 Saat Sürecek bir yolculuktan sonra Sabah saatlerinde Gaziantep’e ulaşacağız. Öncelikle ilk durağımız Zeugma Mozaik Müzesi. Zeugma Mozaik Müzesinde Büyük İskender Tarafından kurulan Zeugma Antik Kentinin Önemli Eserleri bulunmaktadır. Daha Sonraki Durağımız Bakırcılar Çarşısı. Gaziantep’te 500 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan bakır işletmeciliği, günümüzde de devam etmekte ve bakırcı ustaları tarafından hala üretilmektedir. Antepte Baklava Tadımlarımızı ve alışverişlerimizi de yaptıktan sonraki Durağımız Antep Kalesi. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

- GAZİANTEP TİLMEN HOTEL http://www.hoteltilmen.com.tr/

2. Gün HALFETİ - ADIYAMAN VE NEMRUT DAĞI

Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısının ardından, ilk durağımız Halfeti Kayıp Kent. Halfetide tekne turu yapıyoruz. ( Tur ücretine dahildir.) Halfeti gezisi sonrası Adıyaman' a hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrasın da Nemrut‘a hareket zamanı.Transfer araçlarımızdaki yerlerimizi alıyoruz. Nemrut Turu Extra Ücretlidir. İsteyen misafirlerimiz katılabilirler. Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Kommagene Krallığı’ndan günümüze kalan en önemli eserleri görmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Kommagene ailesi kadınları için yaptırılan ve önündeki sütun üzerinde bulunan kartal heykeli nedeniyle yöre halkı tarafından Karakuş tümülüsü olarak adlandırılan mezar yapısı oluyor. Ardından minibüslerimizle Roma İmparatoru Septimus Severus zamanında eski adıyla Chabinas şimdiki adıyla Cendere suyu üzerinde inşa edilen Cendere köprüsü oluyor. Yaklaşık 1900 yıldır ayakta olan bu köprüyü görüp Septimus Severus ailesiyle olan ilişkisini rehberimizden dinledikten sonra Kommagene Kralları’nın yazlık başkent olarak kullandıkları Arsemia kenti’ni görüp Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz. 2150 mt yükseklikteki zirvede Antiochos’un mezarının doğu ve batı taraflarındaki Zeus – Oromasdes, Apollon – Mithras, Herakles – Artagnes, Kommagene – Fortuna tanrılar heykellerini rehberimizin anlatımları ile tanıdıktan sonra güneşin batımını izliyoruz. Gün batımı sonrası Siverek'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

- GRAND İSİAS OTEL https://www.grandisias.com/default-tr.php

3. GÜN : DİYARBAKIR  - MİDYAT

Güzel Bir Sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılarak gezimize devam ediyoruz. Rotamızda Diyarbakır var. Öncelikle yolumuzun üzerinde Atatürk Barajı‘nı göreceğiz. Baraj üzerinde bulunan Nissibi Köprüsü‘nden geçtikten sonra Diyarbakır’a ulaşıyoruz. Mardin kapı semtinde surların üzerine çıkarak muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Diyarbakır’da son durağımız On Gözlü Köprü oluyor. Diyarbakır gezimizden sonra Batman‘a uzanıyoruz. Batmanda Öğle yemeği molası vereceğiz.Yemekten sonra Rotamızı Hasakeyf‘e çeviriyoruz. Yaklaşık 1,5 Saatlik bir yolculuktan sonra Batık Şehir Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizden sonra Midyat‘a geçiyoruz. Öncelikle Sıla dizisinin çekildiği Midyat Konukevi‘ni geziyoruz. Burada günümüzde Midyat Konuk Evi olarak bilinen eski bir Süryani yapısı olan konağı gezdikten sonra Gümüşçüler çarşısında bölgenin önemli el sanatlarından olan Telkari gümüş işçiliği örneklerini görüp alışverişlerimizi yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde.

-MİDYAT MATİAT OTEL https://www.matiat.com.tr/tr/iletisim/iletisim-bilgilerimiz.html

4.GÜN : MARDİN - GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrası ilk durağımız Dara Antik Kenti, Mardin Nusaybin’e bağlı bir köy, ama köyün içinde İzmir’deki Efes antik kenti kadar paha biçilemez Mezopotamya kültürüne ait kadim bir kent bulunuyor. Şehrin batısında bulunan Nekropol ise şehrin adeta kalbi olarak kabul ediliyor. Üç farklı dinin ortak noktada buluştuğu devasa bir Nekropol’e sahip olmasından dolayı özellikle gezilmesi gereken bir kent Dara Antik Kenti. Şimdi hep birlikte bu muhteşem ve kadim Mezopotamya kentini birlikte gezelim, ne derseniz? Mardin turumuz başlıyor. Öncelikle Muhteşem Mimarisi ile Deyrulzafaran Manastırı bizleri bekliyor. Ortaçağdan Kalma bir manastır olan Deyrulzafaran’a hayran kalacaksınız. Manastır Gezimizden sonra Mardin’in Taş evli Sokaklarında bir yürüyüş yapıyoruz. Rehberimizin alışveriş ve fotoğraf için vereceği serbest zamannın ardından Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık on iki yıl öncesinde inşa edilmiş insanlık tarihinin ilk bilinen tapınağı olan Göbeklitepe’ye ulaşıyoruz. Göbeklitepeden sonra Harran gezimizi de gerçekleştirerek konaklama için Şanlıurfa’da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

 - GRAND URHAY OTEL https://www.otelurhay.com.tr/

Extra Urfa Sıra Gecesi : Dileyen Misafirlerimiz için Akşam yemeğinden sonra Urfa Sıra gecesi Programı gerçekleşecektir.

5. GÜN: ŞANLIURFA

Urfa’da Güzel Bir Sabah kahvaltısı sonrası gezimize devam ediyoruz. Öncelikle ilk durağımız Urfa’nın Meşhur Balıklı gölü ve ardından Urfa Kalesi. Rızvaniye Camii ve alışveriş için gerekli serbest zamandan sonra turumuz tamamlanarak dönüş yolculuğumuz başlıyor. Bir başka Pelerin Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Single oda farkı ; Tek katılan katılımcılar bir başka katılımcı ile oda birleştirilmesi yapılmaz. Single oda farkı 200 ₺' dir.

 2-5 Yaş = 500 TL / 7-11 Yaş = 950 TL

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER 

 • 4 Gece Otel Konaklaması
 • 4 Sabah Kahvaltısı
 • 4 Akşam Yemeği
 • Halfeti Tekne Turu***
 • Lüks Araçlar ile Ulaşım
 • Araç İçi İkramlar     
 • Rehberlik Hizmetleri 
 • Seyahat Sigortası                                               
 • Pelerin Tur Güvencesi
 • Programda Belirtilen Çevre Gezileri 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Öğlen Yemekleri
 • Adıyaman Nemrut Dağı Minibüs İle Aktarma 
 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala iade etme hakkına sahiptir. Sonrasında yapılan iptallerde gezi ücreti PELERİN TUR tarafından iade edilmemektedir..

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz. Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır 17 Eylül 2018 |  2890 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN