YURT İÇİ TURLAR - ÇORUM - AMASYA TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 03 05 2019   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

21:20 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

22:25 Kartal Köprüsü Altı 

22:45 Çayırova Mc Donalds Önü

23:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

23:45 Sakarya Kent Meydan

1. Gün: HATTUŞAŞ - ALACAHÖYÜK - ÇORUM - AMASYA


Sabah erken saatlerde otobüs içerinde aldığımız kahvaltı ikramlarımızla günümüze başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında tur bölgemize giriş yaparak gezimize başlıyoruz. Günümüzden 4500 yıl önce Hititler uygarlığına başkentlik yapmış, olan Boğazköy’e Hattuşaş Antik Kentine varışımızın ardından, Dünya tarihinin ilk yazılı ve eşitlik ilkesine dayanan anlaşması olan Kadeş Barış anlatmasının taraflarından biri olan Hititliler’i tanımaya başlıyoruz. Burada göreceğimiz yapılar; Büyük Tapınak, Yer Kapı, Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı, Kral Kapısı, Büyük Kale. Ziyaretlerimiz ardından Hititliler’e ait önemli bir ibadet mekânı olan Yazılıkaya Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Hitit uygarlığının önemli merkezlerinden Alacahöyük’ün ve Anadolu’nun ilk baraj kalıntılarının görüyor ve Çorum şehir merkezine hareket ediyoruz. Çorum Arkeoloji Müzesi’nin ziyaretini takiben seyahatimize devam ederek Şehzadeler diyarı Amasya’ya ulaşıyoruz. Seyahatin tamamlanmasını takiben Otelimize yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama Taşhan Hotel http://www.amasyatashanotel.com.tr/index.html

 

2. Gün: AMASYA - KRALLAR VADİSİ - YEŞİL IRMAK - FERHAT İLE ŞİRİN


Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından bugünkü gezimize başlıyoruz. Bugün detaylı olarak gezeceğimiz Amasya, yakın tarihimiz için önemli şehirlerden bir tanesidir. Amasya Genelgesi’nin yayınlandığı ve Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti isminin ilk defa telaffuz edildiği yer olması açısından çok önemlidir. Ayrıca gezimizde detaylı olarak göreceğimiz tarihi konakları ve diğer tarihi yapıları, Selçuklu ve Osmanlı döneminden günümüze kadar gelebilmiştir. Bu bilgilendirmeden sonra başlayan gezimizde İlk durağımız Efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin adına yapılmış su kemerleri olacak. Buradan ayrıldıktan sonra Cami, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşmeden ibaret olan Sultan II. Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradan ayrıldıktan sonra, ilk defa 1925’te kurulan 14.yy. İlhanlıların Anadolu’daki hâkimiyetleri döneminde nazırlık ve emirlik yapmış kişilere ait 8 adet mumyanın bulunduğu, bahçesinde taş eserlerin teşhir edildiği Etnografya ve Amasya Mumyalar Müzesi ni ziyaret edeceğiz. Yeşil Irmak kenarı boyunca uzanan Amasya Evleri’ni gördükten sonra bu evleri tanıtmak amacıyla hazırlanmış olan Hazeranlar Konağınıziyaret edeceğiz. Kral Kaya Mezarları ve Alçak Köprü’yü de gördükten sonra İstanbul'a dönüş için hareket edeceğiz. Yolculuğumuz süresince vereceğimiz molaları takiben gece saatlerinde İstanbul'a ulaşarak turumuzu sonlandıracağız. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak yeni bir gezimizde buluşmak üzere ayrılacağız.

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER             

 • Lüks Araçlar ile Ulaşım                                                                
 • 1 Akşam Yemeği( Açık Büfe veya Set Menü)                               
 • 1 Sabah kahvaltısı                                                                       
 • Zorunlu Seyahat Sigortası                                                                 
 • PELERİN TUR Araç İçi İkramlar                                                       
 • Rehberlik Hizmeti
 • PELERİN TUR Seyahat Danışmanlığı

TUR ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Öğlen Yemeği
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Kişisel Harcamalar
 • Yemeklerde İçecekler

Müzekart Nedir?
Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar. İstanbul, İzmir, Ankara,Nevşehir,Antalya, Konya, Çanakkale, Muğla, Aydın ve Denizli’de bulunan ve kart makinesine sahip olan müzelerden kimlik ibrazı ile indirimli Müzekart 30 TL, tam Müzekart 70 TL ücret karşılığında alınabilir.18 yaşına girmemiş ve 65 yaş üzeri misafirler Müzelere ücretsiz giriş yapmaktadır.

 

 

 

 

BİLGİLENDİRMELER

 • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
 • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
 • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
 • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamı PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Özel hükümler saklıdır.

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz.

Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır. 01 Nisan 2019 |  202 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN