YURT DIŞI TURLAR - ROMANYA - TRANSİLVANYA - ŞATOLAR TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 25 10 2019   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

1. GÜN 25 Ekim Cuma

İstanbul – Bükreş Gezimizin ilk günü, 18:30 Sakarya, 19:30 Kocaeli, 20:00 Gebze, 20:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 21:30'da Mecidiyeköy Migros Önü ve 22:30'da İncirli Ömür plaza önünden hareket ile Edirne  üzerinden Kapıkule sinir kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz .

2. GÜN 26 Ekim Cumartesi

Bükreş Sabah saatlerinde varışımız sonrası, turumuz için küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ şehir merkezine  hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Tüm gün Bükreş’e ayırdığımız zaman ile turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misarlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi’ne katılabilirler.(40 EUR)

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde dinlenme tesisinde alınacaktır. Öğle Yemeği: Bükreş’de serbest zamanda ekstra alınacaktır. Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi’nde alınacaktır. Konaklama: Hotel Best Western Briston v.b – Bükreş Para Birimleri :Romanya – Lei  ( Ortalama kur 1 Eur – 4,7 lei ) Rota: İstanbul- Bükreş (640 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 640 km

3.gün 27 ekim Pazar

Bükreş’deki otelimizdeki kahvaltının ardından yola çıkarak Transilvanya eteklerindeki Sinai kentine yakın (Peleş kalesini) ziyaret ediyoruz. Peleş Kalesinden sonra Bran kasabasındaki Drakula kalesine geçiyoruz. Kaleye girmek istemeyen misarlerimiz Bran kasabasındaki turistik Pazar yerini ziyaret edebilir. Drakula kalesi gezisi sonrası yolumuzu yarım saat uzaklıkta yer alan Transilvanya’nın eteklerinde güzel bir şekilde korunmuş olan Braşov kentine gidiyoruz. Braşov şehir meydanında gezimizin ardından, Fagaras kasabasına geliyoruz akşam yemeğimizi bu şirin transilvanya kasabasında yaptıktan sonra gece konaklamak üzere Sighisoara’daki otelimize geçiyoruz.

4. Gün 28 Ekim Pazartesi

Sabah Sighişoara’da aldığımız kahvaltı sonrası Transilvany’nın renkli ve güzel kasabası Sighişoara’yı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Alman mimarisinin hakim olduğu mimari eserleri ile bilinen Sighişoara, uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında , Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise bulunmaktadır.

Şehir ziyaretimizi gerçekleştirdikten sonra Ortaçağ’dan kalan en güzel korunmuş şatolardan biri olan Castelul Cornivilor’u ziyaret ediyoruz. Şatoya girmek istemeyenler çevrede yürüyüş yapabilirler. Kale ziyareti sonrası ortaçağ kasabası olan Sibiu’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Akşam saatlerinde otelimize vararak konaklamamızı gerçekleştiriyoruz. Dileyen misarlerimiz akşam saatlerinde Sibiu kentini keşfedebilirler.

5. Gün 29 Ekim Salı

Ertesi sabah kahvaltımızın ardından panoramik olarak olarak şehir turumuza başlıyoruz. Transilvanyan Saxonsları Tarafından 12. Yüzyılda Yapılmış Dönemin En Pahalı Kalesi ile ünlü şehir Sibiu’da, Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral Görülecek Yerler arasındadır. Sibiu şehir keşmizle beraber, Türkiye’ye dönmek üzere yola çıkıyoruz.

Not : Peleş Kalesi : 6,5 euro giriş Bran ( Dracula Kalesi ) : 8.5 euro Castelul Cornivilor : 5.5 euro 20 +grup olursa olmazsa 6.5 euro

Tur Ücretine Dahil Hizmetler ;

Turizm Araçları ile Ulaşım

3 Gece Konaklama

3 Sabah Kahvaltısı

Rehberlik Hizmeti

Seyahat Sigortaları

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler ; Shengen Vizesi (120 € ) Yurtdışı çıkış harcı ( 50 TL ) Öğle ve Akşam Yemekleri

BİLGİLENDİRMELER

  • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
  • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
  • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
  • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
  • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala iade etme hakkına sahiptir. Sonrasında yapılan iptallerde gezi ücreti PELERİN TUR tarafından iade edilmemektedir..

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz. Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır 04 Eylül 2019 |  1640 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN