YURT DIŞI TURLAR - BÜYÜK BALKAN TURU - Pelerin Tur Yurt İçi Yurt Dışı Turlar, Otel ,Uçak Bilet 12 08 2019   Tarihinde TAMAMLANMIŞTIR.

PELERİNLE BÜYÜK BALKAN TURU

Dubrovnik, Mostar; Balkanların görkemli başkenti Saraybosna; 2019 Avrupa Kültür Başkenti Filibe; Gelişen ama eskimeyen yüzüyle Sofya; Büyük komutanların ayak izlerini taşıyan Selanik; Makedonya’nın zarif kenti Üsküp; Sırp diyarının başkenti Belgrad; Adriyatik’in en güzel sahil şeridine ve kültür mozaiğine sahip Hırvatistan; Eski Kent (Stari Grad) ve Ohri Gölü; Adriyatik kıyısında eşsiz doğası ile Karadağ; Osmanlı’nın Balkanlardaki son noktası İşkodra; Yılın nerdeyse her günü için bir klise inşa edilmiş Ohrid; Anadolu’daki tarihi dokuyu yaşatan Makedonya kentleri: Üsküp, Tetova(Kalkandelen) ve çok daha fazlası, nefes kesen manzaraları, Rumeli ve Balkan ezgileriyle dolu bir Balkan Turu.

 

1.GÜN: SAKARYA - KOCAELİ - İSTANBUL - ÇORLU - LÜLEBURGAZ - EDİRNE - FİLİBE - SOFYA - NİŞ - BELGRAD

Gezimizin ilk günü saat 14:00'da Ankara’dan hareket ile Kapıkule sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük pasaport ve sınır geçiş işlemlerimizi takiben Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. Sabah erken saatlerde Filibe üzerinden Sofya'ya varışın ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Milli Kütüphane, Eski Kraliyet Saray, Katedrali, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Turumuzun ve serbest  zamanınızın ardından Sırbistan'ın başkenti Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası otelimize yerleşme geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL SHUMADİJA & HOTEL THEATER 4* vb.

https://www.hotelsumadija.com/en/

http://hoteltheaterbelgrade.com/

doğru yola

2.GÜN: BELGRAD - SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısı sonrası Belgrad’da yapacak olduğumuz panoramik şehir turunda kentin günlük yaşamını, önemli binaları ve şehrin ortasında bilinçli bir şekilde bırakıldığı iddia edilen ve NATO tarafından bombalanmış içişleri bakanlığının binalarını görüyoruz. Turumuzun devamında otobüsümüzden inerek yapacağımız yürüyüş turunda Bayraklı Camisi, Belgrad Kalesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Saat Kulesi, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Stefan Lazarevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Kale Meydan, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerlerdir. Şehrin kalbi olarak sayılan Knez Mihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize transfer geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL DUABAİ & HOTEL EMİRAN 4* vb.

https://www.hoteldubaisarajevo.com/

https://emiran.ba/

3.GÜN: SARAYBOSNA - KONJİC - JABLANİCA - BLAGAY - MOSTAR - POCİTEL - TREBİNJE

Sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a hareket ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Blagay Turumuzuda gerçekleştirip Mostar hareketimiz sonrası 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitele ugruyoruz. Poçitel köyü sonrası sonrası Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Konaklama yapacağımız şehire hareket konaklama bölge yoğunluğuna göre Trebinje veya çevresindeki iller olabilir. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL LEOTAR & HOTEL BLAGAY 4* vb.

http://www.hotelleotar.com/en/hotel/

https://www.hotel-blagaj.com/

4.GÜN: DUBROVNİK - TREBİJE - KOTOR - BUDVA - İŞKODRA

Sabah kahvaltısı Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turiztik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası son olarak Budva’dan geçerek, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında konaklama yapacağımız şehre hareket ediyoruz. Geceleme İşkodra’da otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL COLESSEO & HOTEL PHILIA 4* vb.

http://www.colosseohotel.com

https://www.philiahotel.com/

5.GÜN: İŞKODRA - TİRAN - ELBASAN - OHRİD

Sabah kahvaltısı sonrası Arnavutluk'un başkenti Tiran'a doğru yola çıkacağız.Varışımız sonrası , yaklaşık 500 yıl Osmanlı idaresinde kalmış şehirde; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Opera Binası panoramik olarak görülecek yerlerdir. Turumuzun bitiminde Elbasan üzerinden Makedonya sınır geçişimizi takiben Ohrid'e hareket. Ohrid'e varışımızda otobüsümüzden inerek, yürüyerek yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kent olan Ohrid'de günümüzde hala konserlerde ve festivallerde kullanılan Ayasofya Kilisesi, Roma döneminden kalma amfitiyatro, Osmanlı döneminden kalma Halveti Tekkesi, Safranbolu evlerini anımsatan eski yapılar ve Çınar Meydanı gibi yerler görülecektir. Şehir turumuzun bitiminde verilecek serbest zamanda Ohrid İncisi ve diğer hediyelik eşyalardan alma şansına sahip olacaksınız. Pelerin Tur misafirleri için ekstra düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turumuzun ardından rehberimizin bildirdiği saatte toplanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: HOTEL BELVEDERE 4* vb.

https://hotelbelvedere.com.mk/

6.GÜN: OHRİD - TETOVA (Kalkandelen) - ÜSKÜP - SELANİK

Sabah kahvaltısı sonrası Başkent Üsküp’e hareket ediyoruz.Yolumuzun üzerinde Tetova, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen ilk durağımız olacak. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, güzelliği dillere destan olan Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Alışılagelmiş camilerden çok farklı bir mimariye sahip, adını da mimarisinden alan bu eseri ziyaret ettikten sonra Üsküp'e doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızın ardından otobüsümüzden inerek, yürüyüş turu ile Üsküp'ü tanımaya başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp şehir turumuzda ilk göreceğimiz yer Üsküp Kalesi ve kaleden şehrin manzarası olacak. Turumuzun devamında Yahya Paşa Camii, Mustafa Paşa Camii, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı görülecektir. Eski Üsküp'ün hala yaşandığı Türk Çarşısı'nda kendinizi Türkiye'de gibi hissedeceksiniz. Şehri ikiye bölen Vardar Nehri üzerinde yapımı 1469 yılında tamamlanan Taş Köprü ya da bilinen diğer adıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü üzerinden yeni Üsküp'e doğru turumuza devam ediyoruz. Makedonların en büyük kahraman olarak kabul ettikleri İskender Bey Heykeli bizi Makedonya Meydanı'nda karşılayacak.. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda alışveriş yapabilirsiniz. Yolumuza Selanik’e doğru devam ediyoruz. Varışımız sonrası Selanik turumuzla başlıyoruz. Kordon, beyaz kule, döner kule, fuar meydanı, görülecek yerler arasındadır. Selanik turumuzu tamamlayıp Kavala'ya doğru hareket ediyoruz. Kavala'ya varışın ardından yapacağımız şehir turunda Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi(panoramik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman görülecek yerler arasındadır. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe, Dedeağaç, İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden dönüşe geçiyoruz.

BALKAN TURU

8 ÜLKE 19 ŞEHİR 21 NOKTA

(5 GECE 6 GÜN)

350 €

SELANİK-FİLİBE-SOFYA-NİŞ-BELGRAD-SARAYBOSNA-KONJİC-JABLANİCA-BLAGAY-MOSTAR-POÇİTEL-TREBİNJE-DUBROVNİK-KOTOR-BUDVA-İŞKODRA-TİRAN-ELBASAN-OHRİD-TETOVA-ÜSKÜP

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

*TURİZM ARAÇLARI İLE ULAŞIM

*TÜM TRANSFERLER

*5 GECE KONAKLAMA (AÇIK BÜFE KAHVALTI)

*OHRİ TEKNE TURU

*DUBROVNİK TURU

*BLAGAY TURU

*TÜRKÇE REHBERLİK

*YEREL REHBERLİK

*ARAÇ İÇİ İKRAMLAR

*LUNCH BOX

*TÜM OTOBAN CHECK-POİNT OTOPARK ÜCRETLERİ

*KAPI ÜCRETLERİ

*ŞEHİR VERGİLERİ

*GÜMRÜK VERGİLERİ

*SEYAHAT SİGORTASI

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*2. ÖĞÜN YEMEKLER (ORTALAMA 50 €)

*YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)

*SHENGEN VİZESİ (120 €)

 

 

Bu sitede yer alan yazı ve program tamamen Pelerin Tur'a ait olup bireysel kullanım dışında izin
alınmadan kısmen ya da tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayınlanması
ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Ürünün tüm hakları saklıdır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 6698 sayılı kişisel verilerin korunması kanununca yasal işlem uygulanacaktır.

 

BİLGİLENDİRMELER

  • Konaklamalı turlarımız yarım pansiyon olup (sabah kah. ve akşam yemeği dahil) öğle yemekleri extradır.
  • Turlar da kullanılacak araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir.
  • Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında ve yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
  • Rehberimiz programı tamamen gercekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir.
  • Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha ustu olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
  • Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Pelerin Tur’un sorumluluğu yoktur.
  • Tur Rehberimiz Hava koşullarına ve Tur Gidişatına göre Tur Programını Değiştirebilir.Firmamız hava koşulları, olağan dışı gelişmeler vb. durumlarda konaklanacak oteli/otelleri değiştirme hakkına sahiptir.

Otobüsler ; 15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi - . MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

31 kişiye kadar lüks Otokar SultanMaxi

46-54 kişi MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna ,Neoplan Tourliner-Cityliner

 

İPTAL VE DEVİR ŞARTLARI

PELERİN TUR yeterli katılım sağlanamaması halinde tüketiciye de bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı konaklamalı turları gezi başlangıcından 3 gün öncesine kadar,Günübirlik Turları 1 Gün Öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sure içinde, tur kapsamındaki otel, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilen yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir.

Konaklamalı Turlarda Tüketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile tur hareket/konaklama başlangıç tarihine En Geç 5 gün kala yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamı PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini bilmektedir. Özel hükümler saklıdır.

PELERİN TUR tüketicinin başlangıcını kaçırdığı geziye iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları gezinin başlangıcından 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ödeme yapılamaz.

Günübirlik Tur Satışlarında Tüketici Aldığı Turu Koşulsuz Şekilde Tur Tarihine En Geç 48 Saat Kala İptal Etme Hakkına Sahiptir.Tüketici 48 Saatten Sonra Yapılacak İptal Durumlarında Satın Aldığı Günübirlik Turun PELERİN TUR tarafından iade edilmeyeceğini veya Tarih Değişikliği Olamayacağını Bilmektedir.Koşulsuz İadesi İptal Tarihinden 72 saat içinde Yapılacaktır. 18 Mart 2019 |  5103 Görüntülenme

Çevrenizle Paylaşın :        

KAMPANYA VE PROGRAM BÜLTENİ

EN SON HABERLER İÇİN